
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 13 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 mm |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34819
Ext.Price$0.34819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34819 | $0.34819 |
| 10 | $0.27802 | $2.78020 |
| 50 | $0.24402 | $12.20100 |
| 100 | $0.21418 | $21.41800 |
| 500 | $0.17382 | $86.91000 |
| 1000 | $0.16277 | $162.77000 |
